Genital Bölge Beyazlatma

genital bölge beyazlatma

Genital estetik konusuna son derece önemli olan vajina beyazlatma işlemi birçok kişinin estetik kaygılarını yok ediyor.

 Genital estetik konuları içinde çoğunlukla hormonlardaki değişikliklere bağlı olarak yaşanan genital kararmalar ve genital beyazlatma hususları da vardır. Hamilelik sırasında yaygın bir durum olarak görülen bikini bölgesi kararması çeşitli şekillerde yapılan genital beyazlatma ile normal hale getirilmeye çalışılıyor.

Epilasyondan kaynaklandığı düşünülen birçok sorunun giderilmesi için kullanılan kremler, beyazlatıcı yağlar herhangi bir işe yaramaz. Estetik açıdan sorun yaratan bu durum genelde lazer tedavisiyle giderilmeye çalışır. Ancak koyu tenli kişilerde daha belirgin hale gelen karartılardan kurtulmak için bu teknikler işe yaramayabilir.

Doğru olmayan lazer uygulaması genital bölgenizde daha zararlı sonuçlar almanıza neden olabilir. Bu yüzden doğru kişiye doğru zamanda ulaşmanız hayati bir önem taşır. Biz hastalarımıza zaman gerektiren bu süreçte sabırlı olmalarını ve iç çamaşırı seçimlerine dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz.

Bikini Bölgesi Neden Kararır?

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi temel neden hormonal değişimlerdir. Ama esmer tenli olanların zaten çoğunlukla bikini bölgeleri de koyu renklidir, bu yüzden doğal haliniz oysa sorun olarak düşünmeyin. Ayrıca yanlış ağda kullanımı, aşırı terleme, ilerleyen yaş, polikistik over sendromu (aşırı tüylenme), böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması (cushing hastalığ) gibi nedenler de genital bölgede kararmaya neden olabilir. Bu durum fizyolojik olarak herhangi bir hastalığın belirtisi falan da değildir. Yarattığı sonuçlar psikolojiktir. Genital kararma neden olur sorusu ve çözümü estetik kaygılar içine girmektedir.

Normalde bikini bölgesi güneş görmediği için daha açık renklidir. Bu renk koyulaşmışsa muhtemelen yanlış epilasyon yöntemleri kullanılmıştır. Ağda çeşitlerinin kullanımını başarısız biçimde yaptığınızda zamanla bu bölgenin karardığının görülmesi son derece normaldir.  Genital Bölge Kararması Konusunda Detaylı Bilgiye İhtiyacınız Varsa Genital Bölge Kararması Neden OIur Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

Genital Gençleştirme

Genital Bölge Beyazlatma Konusunda Uzman Çözümler

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Genital Kararmaya Karşı Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Eğer bikini bölgenizde renk koyulaşması yaşıyorsanız daha önceden yanlış iç çamaşırı seçimi yapmışsınız demektir. Sentetik külotlar aşırı terlemeye neden olurlar. Yarattıkları koku ve oluşturdukları bakterilerden başka tende renk değişimleri de bu çamaşırların sürekli giyilmesi sonucu görülebilir. Bu yüzden külot seçimi hem erkeklerde hem kadınlarda pamuklu kumaş türünde olmalıdır.

Vajina beyazlatma yapmak için bazı renk açıcı kremleri de deneyebilirsiniz. Kimyasal peeling yani deri soyma işlemleri de denenebilir. Vulvar whitening olarak da isimlendirilen genital beyazlatmada kullanılan kremler cilde rengini veren pigmentlerin genital bölgede aktifleşmesini yani melanin salgılamasını engellemeye yöneliktir. Tıpkı yüzdeki güneş lekelerinin kremler yoluyla yok edilmeye çalışılması gibidir. Kremlerle belli bir süre parlaklık elde edebilirsiniz ama sonuç çoğunlukla geçicidir.

İnternet ortamında bikini bölgesinin beyazlatılmasına yönelik çok sayıda bitkisel çözüm önerisi de bulabilirsiniz. Denemenin zararı yoktur ama yararı olacağını da düşünmüyoruz. Hassas cildi olanlar için ise zararı olacağını ifade etmekten başka bir uyarı yapamıyoruz. Çünkü çoğu hastamız bu yöntemleri deneyip başarısız olarak bize başvuruyor. Kalıcı bir beyazlatma yöntemi uygulandığından lazerle vajina beyazlatma çok daha etkili bir yöntemdir.

Doğru Lazer Uygulamaları

En iyi beyazlatma uygulaması, sonuç açısından en etkili genital beyazlatma uygulamaları lazer kullanarak yapılanlardır. Genital bölgede yaşanacak ağarmanın ancak böyle sağlanabildiğini söylemeliyiz. Bu işlemler sırasında vücutta hiçbir kesinin yapılmaması avantajdır. Günümüz estetik cerrahisinde kanama riski zaten çok azalmıştır, lazerle yapılan uygulamalarda ise risk adeta sıfırlanmıştır.

Bunları İncelediniz mi?

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı dikimi hakkında detaylı bilgiyi sitemizden bulabilisiniz.

Kızlık Zarı Dikimi

Detaylar İçin Tıkla

Bunları İncelediniz mi?

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma hakkında detaylı bilgiyi sitemizden bulabilisiniz.

Vajina Daraltma

Detaylar İçin Tkla

 

Lazer İle Genital Beyazlatma

Fraksiyone karbondioksit lazerle renk açma işlemi bu konudaki en etkin uygulamadır. Lazer ışığı bu uygulamada cildin alt katmanlarına kadar iner, kremlerden çok daha derine nüfuz eder. (Nüfuz etmek penetrasyondur, lazer ışığının penetrasyonu yüksektir.) Fakat akla hemen takılan soruları öncelikle yanıtlamak isteriz. Bu uygulamaların rahim, yumurtalık gibi organlar üzerine ya da adet düzenine negatif etkisi yoktur. Cinsel performansları da etkilemez. İşlem sırasında yapılan o bölgedeki melanin pigmentini etkisizleştirmek, yıkıma uğratmaktır. Ortalama 20 dakika içinde işlem tamamlanır. Lazer cildin birkaç milimlik kalınlığı içinde etkilidir, organlara geçmez. Bir ay kadar sonra da kesin sonuçları almaya başlarsınız.

Eğer bikini bölgenizde kararma yaşıyorsanız, 18 yaşından büyükseniz ve hamile değilseniz genital beyazlatma operasyonu için lazer yöntemini deneyebilirsiniz. Bölgede küçük çaplı bir kızarma yaşanabilir, hatta cilt soyulduktan sonra gene kararma görebilirsiniz ama sonuçta alttan gelen taze cilt dokusu açık renk olacaktır. Su toplama çok nadir yaşanır. Cinsel hayatınıza da birkaç gün sonra başlayabilirsiniz. Tek bir uygulama ağartma için yeterlidir.

Lazerle Genital Beyazlatma Uygulamasının Fiyatları

Sorulan sorular içinde bu uygulama kaça yapılıyor şeklinde olan da var. Öncelikle işinde usta olan ve bilinen tıbbi merkezlere gitmeniz önemlidir. Çalışılacak bölgenin büyüklüğü de fiyatlandırmaya etki eder. Fakat lazerle genital beyazlatma fiyatları hakkında son yıllarda büyük bir makulleşme görülüyor. Lazer kullanımı arttıkça fiyatlar da normalleşiyor.

Lazerle genital beyazlatma işleminin maliyeti de yüksek değildir. Ama çoğu hastamız vajina dudaklarının sıkılaşması ya da diğer estetik operasyonlarla birleştirerek bu işlemi yapmaktadır. Profesyonel çözümler sunan ve etkisi sürekli kullanımla görülebilen dermokozmetik ürünler birçok kişinin sorununu çözer. Ama kalıcı bir çözüm bekleyenler için kozmetikler geçici bir çözümdür. Bazıları için bu tür ürünlere verilen paralar yerine medikal estetik uygulamalarının tercih edilmesi daha iyi bir karar olacaktır.

Estetik bir kaygı olan ve cinselliği de etkileyen bu yöntem kadınları olumsuz olarak etkilemektedir. Olumlu hale gelmesi için de estetik uygulamaların yapılması gerekiyor.

Lazerle Vagina Beyazlatma Kimlere Yapılmaz?

Lazerle vagina beyazlatma 18 yaşından büyük olan ve hamile olmayan herkese uygulanır. Sorunsuz bir lazer uygulaması ilk uygulamadan itibaren etkisini gösterecektir. Özellikle kendi çabalarıyla giderilmesini istediğiniz kararmalar için pirinç, patates gibi yöntemler kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Ancak kimyasal peeling gibi uygulamalar bilinçsiz şekilde yapıldığında yanıklara neden olabilir. Bu tür uygulamalar yerine medikal estetik yöntemlerin tercih edilmesini tavsiye ediyoruz.

Bazen geçici koyulaşmalar görülebilir. Özellikle iç çamaşırı kullanım hatalarından kaynaklanan birçok problem geçici kararmalara neden olur. Mesela siyah ve koyu renkli bazı iç çamaşırları terlemeye neden olur. Böylece bölgede bir karartıya yol açarlar. Son derece can sıkıcı bir durumdur. Pantolonların boya salması, iç çamaşırlarının kalitesiz malzemelerden yapılması da bu tür boya akmalarından kaynaklanan kararmalar yaratır.

Bizim kararmadan kastettiğimiz durum, morumsu bir renk ve bu rengin yıkanmaya, temizliğe rağmen çıkmaması durumudur. Cinsel açıdan kendini rahatsız hisseden kadınlar, bu tür sorunlardan kurtulmak için vajina beyazlatma yöntemlerini tercih etmektedir.

Vajina Gençleştirme ve Beyazlaştırma

Estetik cerrahlarının ilgi alanına giren lazerle vagina beyazlatma işlemini vagina gençleştirme yöntemleriyle birlikte yapabiliyoruz. Kilo verme ya da deformasyon gibi sorunların çözümü için tercih edilen vajina gençleştirme yöntemleri yapılırken genital bölgede renk koyulaşması varsa bunu da gideriyoruz. Çoğu hastamızda toparlama operasyonu sonrasında koyu renk şikayetleri azalıyor.

Dudakların sıkılaştırılması, gerekirse dolgu enjekte edilerek dış dudakların daha hoş bir görünüme ulaşması mümkün olmaktadır. Vajina sarkması operasyonlarında dolguyla dış dudakların doldurulması, hem görsel açıdan hem de hastanın memnuniyeti açısından daha iyi görünebiliyor. Hamile olmayan ve 18 yaşından büyük olan herkes vagina gençleştirme yöntemlerinden biri olarak labioplasti beraberinde vajina beyazlatmasını tercih edebilir.

Genital Bölge Estetiği - Genital Gençleştirme Op. Dr. Esra Demir Yüzer Genital Bölge Beyazlatma

Op. Dr. Esra Demir Yüzer

Kadn Hastalıkları Uzmanı

Doktorumuz Hakkımda Detaylı Bilgiyi Hakkımda sayfamızdan bulabilirsiniz.

Play Video
Play Video
Play Video