Genital Bölge Beyazlatma

GENİTAL KIRIŞIKLIK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

İlerleyen yaş ve doğumlara bağlı olarak, vajinanın dıştaki, görülebilen kısımları olan vulvanın kırışması meydana gelebilir. Genital estetik alanında yapılan çalışmalar ile bu kırışıklıklar ve eğer varsa, gevşeme, sarkma, estetik görünümde yaşanan olumsuz durumları, kısa ve acısız yöntemlerle tedavi edilebilir.

Genital estetik uygulamalarında, genital bölgenin kırışıklıklarının giderilmesi çalışmalarının başında, mezoterapi, lazerle tedavi, kimyasal peeling, plexr (cilt yenileme tedavisi) ve dolgu uygulamaları gelmektedir.

MEZOTERAPİ NEDİR, KİMLERE UYGULANIR?

Selülit tedavileri, ciltteki sivilce izlerinin giderilmesi alanında da sıkça uygulanan mezoterapi uygulamaları, faydalı bileşiklerin deri içine enjekte edilerek, cilde ihtiyacı olan vitaminleri vererek ciltteki kusurların giderilmesine hizmet eder. Cildin alt katmanlarına enjekte edilen bu sağlıklı bileşikler ile ciltte gençleşme meydana getirerek, genital bölgedeki kırışıklıkları gideren mezoterapi, çok ince iğneler yardımı ile yapılmaktadır.

Acı, ağrı hissedilmeyen mezoterapi uygulaması, birkaç seans uygulanabilir ve genital kırışıklık tedavisinde kesin sonuçlar verir. Uygulamadan sonra kişi aynı gün gündelik hayatına dönebilir, kısa süreli olarak deride küçük morluklar meydana gelebilir.

Güneş ışınlarına maruz kalan genital bölgenin, ilerleyen yaş ve sağlık faktörlerine bağlı olarak, kolajen dokusunun yitirmesi, elastik özelliğin kaybolması, genital bölgede sarkma meydana gelmesi, menopoza bağlı olarak yaşanan fiziksel durumlardan şikayetçi olan kişilerde mezoterapi uygulanmaktadır.

Hamilelik şüphesi olan veya gebe kadınlarda uygulanmayan mezoterapi aynı zamanda kan sulandırıcı ilaç kullanan, ilcalara aşırı duyarlılık gösteren kişilerde tavsiye edilmemektedir.

GENİTAL BÖLGE KIRIŞIKLIĞINDA PRP TEDAVİSİ

Prp (Plateletrich plazma) tedavisi, kişinin kendi kanından elde edilen trambosit hücrelerinin vücuttaki miktarını arttırır ve dolaylı yoldan kök hücreler ile çalıştığı için, ciltte gençleşme meydana getirerek, genital bölgede var olan kırışıklık sorununun önüne geçer.

Genital bölge kırışıklıklarının tedavi edilmesinde kullanılan prp yöntemi, saç dökülmesinin tedavisinde, cilt çatlaklarının giderilmesinde, sivilce ve akne izlerinin yok edilmesinde de kullanılan oldukça yaygın bir uygulamadır.

Kişiden alınan kanın, özel tüplere konularak ve trambosit açısından zengin kısmının ayrılarak uygulanan prp tedavisinde, bu kısımlar kişinin kırışıklıktan şikayet ettiği bölgelere uygulanır. Trambosit miktarının arttırıldığı, kırışık bölgelerde gençleştirme meydana getiren tedavi, birkaç seans boyunca uygulanabilir.

İşlemden sonra, uygulama yapılan bölgeye sadece buz ile kompres uygulayarak, oluşabilecek morlukların önüne geçilir ve kişi aynı gün günlük hayatına dönebilir. Mezoterapi veya lazerle tedavi uygulamalarıyla birlikte yapılması Prp tedavisinin etkinliğini arttıracaktır.

Genital Gençleştirme

Genital Bölge Beyazlatma Konusunda Uzman Çözümler

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

GENİTAL BÖLGE KIRIŞIKLARINDA PLEXR TEDAVİSİ

Cerrahi bir kesi olmadan, ameliyatsız doku sıkılaştırma ve genital bölgedeki kırışıkları giderme amacıyla yapılan işlemlerin biri de Plexr tedavisidir. Plexr cihazı sayesinde, azot ve su baharı yüksek enerji ile plazma haline getirilerek, şikayet edilen bölgeye iyon bulutu uygulaması sonucu ciltte gençleşme ve kırışıkların kaybolması etkisi yaratır.

GENİTAL BÖLGE KIRIŞIKLIĞINA UYGULANAN KİMYASAL PEELİNG

Cilt neminin artması, cildin yenilenerek, aydınlık ve daha genç bir görünüme kavuşturulması ile yapılan kimyasal peeling uygulaması, ciltteki derinin soyulması işlemidir. Ciltteki kuru, kırışık deri peeling işlemi ile soyularak, yerine daha genç ve daha parlak bir derinin elde edilmesi amaçlanır.

Kimyasal peeling işlemlerinde, şikeyetin boyutuna göre soyma işlemleri değişkenlik göstermektedir. Bu işlemler, yüzeysel soyma,orta derinlik soyma ve derin soyma gibi ölçütlere ayrılmıştır.

Kuru ve hafif kırışıklıktaki ciltler için yüzeysel soyma işlemi yapılır, işlem 15-20 dakika uzunluğundadır ve anestezi gerektirmez. İçeriğinde laktik ve meyve asitleri, glikolik gibi maddelerin bulunduğu peelingbileşkeninin uygulandığı deri, daha canlı ve daha parlak bir görünüme ulaşacaktır. Hekim görüşü doğrultusunda aylık veya haftalık olarak uygulanabilir.

Orta derinlik soyma işlemleri ise, güneş ışınlarının yarattığı hasarların bulunduğu, pigmentlerin oluştuğu derilerde uygulanmaktadır. Ayda bir veya 2 ayda bir uygulanabilen işlem sonrasında, hafif kızarıklıklar meydana gelebilir, ancak kişi bu işlemde de kısa zamanda gündelik hayatına dönüş sağlar.

Yoğun soyma işlemlerinin gerektiği kimyasal işlemrinde ise fenol adını verdiğimiz, aromatik bileşkenler kullanılır. Yoğun işlem gerektirdiği için anestezi yapılması gerekebilir.

Bunları İncelediniz mi?

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı dikimi hakkında detaylı bilgiyi sitemizden bulabilisiniz.

Kızlık Zarı Dikimi

Detaylar İçin Tıkla

Bunları İncelediniz mi?

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma hakkında detaylı bilgiyi sitemizden bulabilisiniz.

Vajina Daraltma

Detaylar İçin Tkla

GENİTAL BÖLGEDE YAPILAN DOLGU İŞLEMLERİ

Genital bölgedeki sarkmayı, kırışmayı ve renk değişimini gidermek amacıyla, vajinal bölgeye dolgu işlemi uygulanabilir. Enjeksiyon yardımıyla yapılan bu işlemler, ‘hyaluronikasid dolgusu ve yağ dolgusu olarak 2 türdedir. Hyaluronik asit dolgusu, ‘hyaluronikasitinin vücuda enjekte edilerek, kolajen dokularının güçlendirilmesi işlemidir. Fakat bu noktada, hem işlemin kalıcılık süresi hem de maliyet noktalarında kişilerin çoğu yağ dolgusunu tercih etmektedirler. Yağ dolgusu, kişinin vücudunun yağ bakımından zengin bir bölgesinden alınan yağın, şikeyet edilen bölgeye enjekte edilmesi ile uygulanır. 50-80 ml arasında alınan yağ,  tıbbi işlemlerden geçirildikten sonra genital bölgeye uygulanır. İşlem sonunda daha canlı,parlak ve dolgun görünen genital bölgede kırışıklık şikayeti ortadan kalkar.

Genital bölgeye uygulanan dolgu işlemleri, yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Hafif uyku hissettiren, sedasyon olarak adlandırdığımız anestezi durumu uygulanabilir. Kişinin 2 gün içinde günlük hayatına devam edebildiği bu işlemlerden sonra 1 ay süreyle ağır spor yapmamak, cinsel ilişkiye girmemek önerilir.

GENİTAL KIRIŞIKLIK TEDAVİSİNDE UYGULANAN LAZER TEDAVİSİ

Genital estetik denildiğinde, bugün neredeyse her alanda kullandığımız lazer tedavisi, genital kırışıklıkların giderilmesinde de sıkça başvurulan yöntemlerden biri. Genital bölgeye, eski parlak rengini kazandıran, elastikiyet yeteneğinizi kazandırmada yardımcı olan lazerle tedavi işlemi,  özellikle karbondioksit lazerle tedavi sayesinde, vajinada sıkılaştırma, daralma, genital kırışıklığın giderilmesi, genital bölge renginin beyazlatılması alanlarında sıkça uygulanmaktadır.

18 yaşından büyük, gebe olmayan herkeste uygulanabilen lazerle tedavi, lazer ışınları sayesinde ısıya maruz kalan bölgenin gerilmesi ve kırışıklık şikayetlerinin ortadan kalkmasını sağlar. İşlemler anestezi gerektirmez, acı eşiği düşük kadınlarda sedasyon uygulanabilir ve kişi kısa zamanda gündelik hayatına dönebilir.

Genital Bölge Estetiği - Genital Gençleştirme Op. Dr. Esra Demir Yüzer Genital Bölge Beyazlatma

Op. Dr. Esra Demir Yüzer

Kadn Hastalıkları Uzmanı

Doktorumuz Hakkımda Detaylı Bilgiyi Hakkımda sayfamızdan bulabilirsiniz.

Play Video
Play Video
Play Video