Labioplasti

Labioplasti Nedir

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan vajina dudaklarının sarkması, labioplasti operasyonlarıyla giderilebiliyor.

Doğuştan ya da kilo verme sonrası görülen vajina dudaklarının sarkması, labioplasti operasyonlarıyla düzeltilebiliyor. En sık gerçekleştirilen vajinal gençleştirme uygulamalarından biri olan labioplasti, normalden daha büyük ve sarkık dudakların toparlanması şeklinde yapılıyor. Estetik bir operasyon olan vajina gençleştirme operasyonu, simetri sorunlarının giderilmesi için de uygulanır. İç ve dış dudaklar için yapılan bu operasyon doğuma herhangi bir engel teşkil etmiyor. Kendini rahatsız hisseden birçok kadın, labioplasti operasyonu yaptırarak psikolojik açıdan kendini daha iyi hissediyor.

Labioplasti Ne Demek?

Labioplasti uygulamaları kadınların vajinalarında iyileştirme ve düzeltme yapmak amacı ile uygulanan operasyonlardır. Evli olan veya bekâr olan her kadın labioplasti operasyonlarını tercih edebilir. Vajina düzeltmeleri ile daha kusursuz ve küçük vajinalara sahip olmak da mümkün olur.

 

Labioplasti Ameliyatı Nedir?

Labioplasti ameliyatları vajinalarda gerçekleştirilen onarım ve küçültme ameliyatlarıdır. Kadınların vajinalarında yer alan iç dudak kısımlarının ameliyat ile alınmasını ve bu alanların estetik olarak düzeltilmesini içerir. Böylelikle vajina etrafında meydana gelen her türlü yıpranma ve deformasyon bu operasyon ile giderilir. Bu operasyonların tercih edilme nedenlerinin en başında estetik duygusu yer alır. Vajina dudaklarının normalden büyük olmasının verdiği rahatsızlık kadınları bu operasyonlara yöneltir. Vajina dudaklarının normalden çok daha büyük olmasının getirisi olan rahatsızlıklar da bu yöntem ile giderilmiş olur. Operasyonların çoğu başarı ile geçse de yine d e olası problemler ile karşılaşmamak için araştırmanın oldukça titiz yapılması ve kararın da bu doğrultuda verilmesi tavsiye edilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2019

 Labioplastik operasyonları günümüzde yaygın olarak tercih edilir. Vajinalarından rahatsızlık duyan kadınlar hiç tereddüt etmeden bu operasyonlar için başvuru yapabilirler. Vajina dudaklarının kalınlığının düzeltilmesi için gerçekleştirilen bu operasyonlar ile birçok kadın daha memnun olacağı vajinalara sahip olabilir.  Böylelikle ilerde yaşanacak birçok kadın rahatsızlıkları adına da önceden önlem alınmış olunur. Labioplasti uygulamalarını günümüzde birçok hekim ve cerrah gerçekleştirmektedir. Oldukça dikkat isteyen bu operasyon yapılırken titiz davranılması gerekir. Bu nedenle de ameliyat için tercih edilecek sağlık kuruluşunun donanımlı olmasına özen göstermek gerektirmektedir. Labioplasti ameliyatlarında belirlenen fiyat aralıkları genelde sabittir. Sadece uygulamanın gerçekleşeceği hastane, fiyata etki eder. Özel bir operasyon olmasından dolayı hastanelerde fiyat farklı ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Bu nedenle operasyona karar verildikten sonra yapılacak hastane araştırmasının ardından en doğru fiyatı hastanın doktoru söyler. Ameliyatın ardından olası problemler ve komplikasyonlar ile karşılaşmamak adına önceden temkinli davranmak ve güvenilir bir sağlık kuruluşuna gitmekte yarar vardır.

 

Genital Dudak Sarkmalarının Sebepleri

18 yaşına kadar dudaklar büyümeye devam eder. O yüzden 18 yaşından küçük çocuklara bu operasyon yapılmamalıdır. Ergenlik sonrası vajina dudaklarının sarkma sebepleri aşağıdaki durumlardır.

 • Bir takım kazalar ve doğumsal problemler
 • Zayıflığın aşırı olması nedeniyle görülen sarkma
 • Sık kilo alıp verme sonucu vajinal bölgenin sarkması
 • Menopoz
 • Vajinal tümör ve enfeksiyonlar
 • Cinsel birliktelikte aşırı zorlama
 • Parfüm gibi kimyasal ürünlerle vajinanın temas ettirilmesi
 • Çok sık vajinal doğum yapma sonucu vajinanın şeklinin bozulması vajinal sarkmalara yol açan sorunlar arasındadır.

Ameliyat sonrası kendiliğinden eriyen dikişler tercih edilir. Özellikle cerrahi müdahalenin tercih edileceği operasyonlar, vajinada his kaybının yaşanmasını önler. Ancak lazerle de bu operasyon yapılıyor. Çok deneyimli olmayan kişilerin yaptığı uygulamalar başarılı sonuçlar alınmasını önlüyor.

Bazı durumlarda yüksek kilo kaybı yaşandığında vajinada ciddi sarkmalar görülebilir. Bu durumda liposuction operasyonuyla vücudu kurtarırken, labioplastiyle de vajinaya müdahale edilebilir. Her hasta için uygun bir operasyon seçeneğinin değerlendirilmesi mümkün olmaktadır.

Genital Gençleştirme

İç Dudak Sarkması Sorunlarını Ortadan Kaldırıyoruz..

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Labioplasti Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her ameliyat gibi labioplasti ameliyatı da riskler taşır. Uzman cerrah ekibiyle birlikte yapılması gereken bu operasyonda komplikasyon riskinin en aza indirilmesi hedeflenir. Bu yüzden hastanın bazı şikayetlerinin doğal olması mümkün olurken bazı şikayetlerin ivedilikle dikkate alınması gerekiyor.

 • İlk iki gün operasyon bölgesinde ağrı ve hassasiyet görülebilir
 • Dış dudaklarda şişme ve ödemler görülebilir.
 • Ameliyat genel anestezi ile yapılır ama lokal anestezi de tercih edilebilir
 • 1 haftada dikişler kendiliğinden eriyerek kaybolur
 • Tam iyileşme süresi 1 aydır
 • Adet döneminde ameliyat yapılmaz
 • Ameliyat sonrasında vajina bölgesinde hijyene dikkat edilmesi gerekir
 • 1 ay süresince deniz ve havuza hatta küvete girilmemesi gerekir
 • Sporlar, motosiklet ve cinsel ilişki de 1 ay boyunca yasaktır
 • Sıkı çamaşırlar giyinmekten kaçınmalısınız
 • ilk 24 saat duş alınmaz
 • Ağda ya da jilet gibi epilasyon yöntemlerini de önermiyoruz.

Ameliyat birçok risk taşısa da önerilerimize dikkat eden hastalarda herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası His Kaybı Yaşanır Mı?

Labioplasti ameliyatları genel anlamda güvenilir operasyonlardır ancak genetik bölgede yer almasından dolayı az da olsa risk payı taşımaktadır.  Ameliyat ardından kısa süreli de olsa iyileşmeye bağlı olarak olumsuzlukların yaşanması muhtemeldir. Düzeltmenin yapılacağı vajina bölgesi tam anlamı ile iyileşene kadar şişme veya his kaybı gibi durumlar yaşatabilir. Ancak bunlar iyileşme belirtisidir. Tedavi sürecinde ameliyatın ardından doktorun verdiği tavsiyelere uyarak düzenli ilaç kullanımı ile kısa sürede iyileşmek mümkündür. Oluşan şişe ve his kaybı iyileşmenin ardından tamamı ile yok olacaktır. Hastanın bu konuda üzerine düşeni yapması ve bir süre sabırlı olması gerekmektedir. Herhangi bir zorlayıcı davranışta bulunmadığı müddetçe doktorun verdiği zaman dilimi içerisinde sağlığına kavuşması mümkün olabilmektedir.

Labioplasti Operasyonu Hangi Hekime Yaptırılır?

Vajina gençleştirme ve ilgili operasyonlar için vajina estetiği konusunda uzman olan hekimler ameliyat yapar. Estetik cerrahlar olarak belirli konularda uzmanlaşıyoruz. Uzmanlık alanı vajinal estetik olan hekimler en iyi sonucun alınmasını sağlayacaktır. Hastalarımızda hamilelik gibi durumlar söz konusu olduğunda jinekoloğa yönlendiriyoruz. Hamile olan hastalara bu operasyonu yapmıyoruz.

Labioplasti Ameliyatları Çeşitlidir

Labioplasti operasyonları çok çeşitlidir. Son derece önemli olan cinsel sorunların bu tür estetik problemler sonucu düzeldiği bilinmektedir. Operasyon tek başına uygulanan bir yöntem olmasına rağmen bazı hastalar dudak dolgusu, vajina daraltma gibi işlemleri de ilgili işlem beraberinde yaptırmaktadır.

Daha önce doğum yapmış ya da yapmamış, cinsellik yaşamamış hastaların tümünde ameliyat yapılabilir. Dudakların sarkması cinsellikten ayrı bir durumdur. Operasyon gereken hastaların şikayetleri çoğu zaman kilo verme sonrası sarkma yaşayanlardır. Bu yüzden kimin operasyonunun tercih edileceği hastanın öyküsü ve muayenesi sonucu ortaya çıkacaktır.

 

Ankara’da bulunan kliniğimizin Labioplasti alanında yaptığı uygulamalar hakkında bilgi almak için Ankara Labioplasti Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

Genital Bölge Estetiği - Genital Gençleştirme Op. Dr. Esra Demir Yüzer Genital Bölge Beyazlatma

Op. Dr. Esra Demir Yüzer

Kadn Hastalıkları Uzmanı

Doktorumuz Hakkımda Detaylı Bilgiyi Hakkımda sayfamızdan bulabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatının Faydaları Nelerdir

Labioplasti Ameliyatının Faydaları

Vajinanın iç dudaklarının normalden büyük olması cinsel yaşamı ve hijyeni olumsuz etkiler. İç dudakların nemli kalması hijyen sorununa yol açar. Ayrıca cinsel ilişki de de rahatsızlık hissine neden olabilir. Ameliyattan sonra aşırı nem sorunu ortadan kalkacağı için ameliyatlardan sonra enfeksiyonların oluşma riski azalmaktadır. Labioplasti operasyonunun faydaları son derece önemli olan hijyen sorunun giderilmesi gibi estetik açıdan güven kazanmaktır. Mesela yazın bikini giyinmekten kaçınan ve pantolon giyince bu bölgede kötü bir görünüm oluşan kadınlar bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulmaktadır.

30 Dakika Sürüyor

Labioplasti operasyonları ortalama 30 dakika sürüyor ve bu süre sonrasında hastanın dikişleri vücut tarafından emildiği için herhangi bir pansuman sürecine de ihtiyaç olmuyor. İşlem sonrası oluşacak izi iyice bölgeye bakıp incelemediğiniz sürece fark edebilmeniz mümkün olmuyor. Bu yüzden estetik kaygılarınızı gideren işlem sonucu başarılı bir şekilde sonuçlanıyor.

Hastalarımızın memnuniyetinin en yüksek olduğu operasyonlardan biri olan labioplasti vajina gençleştirme uygulamaları arasında ilk tercih edilenidir. Sonrasında vajina daraltma ve dış dudak dolgusu gibi işlemler geliyor. Günümüz koşullarında son derece kısa sürede yapılan operasyonlardan sonra hastalarımız günlük rutinlerine devam ediyor.

Hassas olan hastalarımızda lokal anestezi yerine genel anestezi yapıyoruz. Bu durumda uyanma süresi de uzuyor ve ortalama 1 saate kadar uzayabiliyor. Her hasta farklı değerlendirilmesi gerektiğinden operasyonda değişikliklerin görülmesi de söz konusu olabiliyor.

Bakire olan hastalarımızda da bu operasyonu başarıyla gerçekleştirebiliyoruz. Bu yüzden labioplasti konusunda 18 yaşından büyük her hastaya tedavi edici yaklaşımlar sunuyoruz. (18 yaşına kadar genital bölgenin büyümesi devam eder. Bu durum göz önünde bulundurularak operasyon 18 yaşından sonra gerçekleşir.)

Operasyonda Klitoris Durumu

Bazı hastalarımız iç dudakların küçültülmesi sonucu daha belirgin hale gelen klitorisin durumunu da merak ediyor. Bunun için gereken önlemleri operasyon sırasında alıyoruz. Bazen dudaklar alındıktan sonra klitoris ortaya çıkarak hoş olmayan bir görünüme neden oluyor. Bu yüzden hastalarımızın endişelerini de gidererek sorunlarını çözüyoruz.

Klitorisin çevresinin sarılı olduğu kadın hastalarımız da var. Mesela erkeklerde doğuştan sünnet adı verilen durum bazen kadın klitorisinde de oluyor. Bu durumda dudakları dikerken aynı zamanda klitoristeki sıkıntının da giderilmesi sağlanıyor. Yani her açıdan avantaj sağlayacağınız birçok operasyon gibi klitoriste de olası asimetrilerin önüne geçilmesi sağlanıyor.

Zayıf ve Zayıflayan Kişiler Hasta Gruplarıdır

Genelde zayıf olan kişilerde bu kısmın sarkık olduğunu görüyoruz. Kilo verme sonucunda da karşımıza çıkan vücut sarkmaları, diğer organlarımızda olduğu gibi vajinada da görülüyor. Egzersiz yaparak vücudu toparlamak mümkün olsa da vajinanın toparlanması mümkün olmuyor. Liposuction gibi çözümler söz konusu olduğunda hastalar vajinanın da toparlanmasını istiyor. Bu durumda en iyi alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkan vajina gençleştirme operasyonları başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyor.

İç Dudak Sarkması Operasyonlarından Sonra His Kaybı Oluyor Mu?

Hastalarımızdan en sık duyduğumuz sorulardan biri de iç dudak ameliyatlarından sonra his kaybı olup olmayacağıdır. Bıçak değer kısımlarda his kaybının yaşandığını hastalarımız bize söylüyor. Ancak cinsel ilişki için dudaklar aktif bir yerde olmadığından his kaybının olması da söz konusu olmuyor. Yani cinsel yaşamınızı etkileyecek bir sorun yaşamanız mümkün değildir. Klitorise müdahale edildiğinde ise klitoral orgazm konusunda his kayıpları yaşanabilir.

Hastalarımızın yaşadığı sorunlardan olan bu tür şikayetlerin olmaması için uzmanlık alanımız olan labioplasti ile başarılı sonuç alınan operasyonlar yapıyoruz. Hastalarımız bize ulaşarak detaylı bilgi alabilir.

Bunları İncelediniz mi?

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı dikimi hakkında detaylı bilgiyi sitemizden bulabilisiniz.

Kızlık Zarı Dikimi

Detaylar İçin Tıkla

Bunları İncelediniz mi?

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma hakkında detaylı bilgiyi sitemizden bulabilisiniz.

Vajina Daraltma

Detaylar İçin Tkla
Play Video
Play Video
Play Video