Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Ankara Kızlık Zarı Dikimi kızlık zarının onarımı  ile ilgili yazımızda Kızlık Zarı Nedir? Kızlık zarı bozulma, kızlık zarı dikimi (himenoplasti ) ameliyatları, kızlık zarı dikimi, kısa süreli geçici kızlık zarı operasyonu, kalıcı kızlık zarı operasyonu konularında bilgiler vereceğiz. Önceliğimiz kızlık zarı muayenesi olacak; Kızlık zarı muayenesi çok kısa sürer jinekolojik masaya yatırılan hasta Küçük dudaklar (labium minus) yana doğru hafifçe çekilerek gözle kızlık zarı (hymen) gözle incelenerek muayene yapılır. Kızlık zarı dikimi himenoplasti ameliyatları kısa süreli geçici kızlık zarı dikimi, kalıcı kızlık zarı dikimi olarak iki şekilde yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi Kızlık zarı bozulmuş olan birinin cinsel ilişkide beklenen kanamanın oluşması amacıyla kızlık zarının onarılması için vajinaya yapılan operasyona verilen bir addır. Kızlık zarı muayenesi bazen genel kontrol yönetimi ya da rahimde oluşan bir problemin saptanması için genç kızlara bu muayene karından ultrasonografi ile yapılabilmektedir. Rahim ve yumurtalık gibi jinekolog organların muayenesi ile hastalık saptanır. Özellikle vajina içinde oluşacak enfeksiyonlara karşı doktor tarafından kızlık zarının durumu hakkında kişiye bilgi verilir. Kızlık zarı muayenesi herhangi bir alet kullanmadan yapıldığından kızlık zarına ya da kişinin kendisine her hangi bir  zarar vermez.

 

Kızlık Zarı Bozulması Ne Şekilde Olur?

 

Kızlık zarı bozulması kızlık zarı düşme, çarpma gibi, kaza, vajinaya parmak ya da bir cisim sokma, mastürbasyon ya da penisin vajinaya girişiyle birlikte kızlık zarının anatomisinin durumudur. Kızlık zarı bozulma: düşme, çarpma gibi, kaza, mastürbasyon ya da  cinsel niteliktedir. Bu  kendini kanama ya da hafif bir acı ile gösterebilir. Kızlık zarı dikimi bozulmuş olan birinin kızlık zarının onarılması, cinsel ilişkide istenen kanamanın oluşması için vajinasına yapılır.

 

Kızlık Zarı Dikimi Ne Şekilde Olur?

 

Himenoplasti Nedir? Kızlık zarının dikimi (himenoplasti ')  kızlık zarı bozulmuş olan birinin kızlık zarının onarılması, işlemidir. Cinsel ilişkide beklenen kanamanın oluşması gerekiyor. Vajinasına yapılan operasyonel işleme verilen genel addır. Himenoplasti ameliyatları üreme organları estetik operasyonları arasındadır ve kızlık zarı uzun süredir ve geçici şekilde olabilmektedir.

 

Kaç Çeşit Kızlık Zarı Dikimi Vardır?

 

Kızlık zarı dikimi uzun süreli kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olarak iki şekilde olabilmektedir. Bu  kanama ve hafif bir acı ile gösterebilir. Kızlık kanı kızlık zarının yapısına ve kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

 

Kısa Süreli Geçici Kızlık Zarı Operasyonu

 

Kısa süreli geçici kızlık zarı operasyonu kısa süreli geçici kızlık zarı operasyonu;  cinsel ilişkiden en fazla üç gün önce kızlık zarı dokusunun arkasına özel iplikler kullanılarak kanamayı sağlayacak gizli bir dikiş atılır. Vajina girişini daraltacak kızlık zarının içindeki vajina duvarları özel bir iplikle birbirine yaklaştırılarak vajina daraltılır. Bu sayede cinsel birliktelikte beklenen kanamanın gerçekleşmesi sağlanır. Geçici kızlık zarı dikiminde başarılı bir sonuç elde etmek için kızlık zarı ilişkiden en çok bir hafta önce çekilmesi gerekmektedir. 7 günden dikişler geçici olduğundan kendiliğinden atacaktır. Ankara Kızlık Zarı Dikimi işleminden sonra hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu

 

Flep denilen dokudan yeni bir kızlık zarının planlandığı kendi vajina girişinde bulunan bir dokudan yapılır. Vajina girişini daraltan yöntemler kullanılarak yapılan bu metot da hasta ne zaman cinsel ilişkiye girerse kanama sağlanır. Yırtılan kızlık zarının yerine yeni bir kızlık zarı ortaya çıkarılması amaçlanır. Flep yöntemi kendi kendine bozulmaz. Bu yöntemde dikiş almaya gerek kalmaz.

 

Ankara Kızlık Zarı Dikimi kızlık zarının onarımı ile ilgili yazımızda Kızlık Zarı Nedir? Kızlık zarı bozulma, kızlık zarı dikimi (himenoplasti ') ameliyatları, kızlık zarı dikimi, kısa süreli geçici kızlık zarı operasyonu, kalıcı kızlık zarı operasyonu konularında bilgiler vereceğiz.

 

Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

 

Kızlık Zarı Dikimi Ankara ağrısız, acısız bir operasyon olup 30 dakika süren bir operasyondur. Kalıcı olan bu yöntemde orijinal kızlık zarından farksız bu doku ilk cinsel ilişki sırasında beklenen kanama meydana gelmektedir. Operasyon sonrasında bir hafta kadar kanama ve sızıntı olabilir. Bu endişe edilecek bir durum olmamakla beraber yine de her hangi bir komplikasyona karşı hijyene dikkat edilmelidir.

 

Kalıcı Kızlık Zarı İlişki Öncesi Kendi Kendine Bozulur Mu?

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi  operasyonundan bir hafta sonra hasta kontrole çağrılır. Bir ayın sonunda ise cinsel ilişkiye girebilir duruma geliyor.  Kadının cinsel ilişkide bulunana kadar kızlık zarı bozulmaz. Operasyon sonrası hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken bu işlem başarıyla sonuçlanmış olup, kişi ne zaman cinsel birliktelik yaşarsa kanama olacaktır. Kızlık zarı kanaması kişiden kişiye değişir ve genelde birkaç damla olur. Esnek kızlık zarına yapısına sahip olan kişilerde kanama görülmez.

 

Kızlık zarı ameliyatı geçiren bir kişi jinekolojik muayeneden geçmeden, cinsel birliktelik öncesi böyle bir operasyon geçirdiği anlaşılmaz. İlişki sırasında kızlık zarında damar yırtılması ya da aşırı yırtılma gibi bir durumunda kızlık zarının rengi açık pembeye yakın bir renktir. Kızlık zarında bazen bu renk kahverengiye dönük olabilir.

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

İşlem sonrasında hastanın üzerine düşen bazı görevler vardır. Hijyene dikkat etmesi, bağırsak düzenine dikkat etmesi çok ağır kaldırmaması gerekmektedir. 1 haftanın sonunda hasta kontrole çağırmaktadır. Ayrıca sadece cerrahi değil Lazer ile de kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. 1 Hafta süresince herhangi bir enfeksiyon ya da komplikasyona karşı hasta hijyene dikkat etmeli ve pet kullanmalıdır. İyileşme 4-6 hafta sürdüğü bir işlemdir. Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu sonrası ağrı vs. oluşursa doktorun vermiş olduğu ağrı kesici ilaçlar alınabilir. Kızlık zarı uygulamaları uzman jinekologlar tarafından yapılmalıdır. Böyle ameliyat sonrası Komplikasyon oluşma riskleri çok azdır.