Genital Estetik Teknikleri Nelerdir?

Meme ya da burun estetiği gibi genital bölgeye yapılan estetik operasyonlarda son zamanlarda ilgi odağı haline gelmiştir. Genital bölgeye estetik uygulamalarına,  kilo alımlarında ya da doğum sonrasında ihtiyaç duyulmaktadır. Yapısal kusurlardan, yaşlanma etkilerinden ve doğum gibi nedenlerden dolayı, genital bölge estetiğine başvurulabilmektedir. Genital estetik birçok alanı kapsamaktadır. Bu teknikler klitoris estetiği, vajina dudaklarının estetiği, renk açmalar, hymenoplasti gibi uygulamalarda kullanılabilmektedir.

 

Genital Bölge Estetiği Nasıl Sağlanır?

 

Genital bölgenin estetik operasyonları vajinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Vaginoplastinin yanı sıra labioplasti, hudoplasti gibi genital bölge estetikleri de mevcuttur. Bu estetik uygulamalar, kadın doğum uzmanı ve estetik cerrahların muayenesi sonucunda gerçekleştirilmektedir. Genital bölge estetikleri, burun ve meme estetiği gibi sıradan estetik uygulamalar haline gelmeye başlamıştır.

 

Genital Bölge Estetiği İle Neler Yapılabilmektedir?

 

  • Labiaplasti( büyük ve küçük dudaklara yapılan estetikler)
  • Vajinoplasti (vajina daraltma işlemleri - vajina estetiği sağlama)
  • Doğum sonrası yırtılma izlerinin giderilmesi ve onarılması
  • Kızlık zarı dikilmesi
  • Mons pubis (vajina üst dudaklarının dolgunlaştırılması)

 

Genital Estetiğin Kadına Faydaları Nelerdir?

 

Uygulanan işlemler çoğu zaman başarılı olup, memnun edici şekilde olmaktadır. Genital estetik işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonrasında, kadınların iş hayatına kolayca dönmesi ve sosyal hayatını etkilememesi, genital estetiğe sıcak bakılmasını sağlamaktadır. Hızlı teknikler ile yapılan genital estetik işlemleri kadınların hayatına önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Genital estetik teknikleri kullanılarak yapılan işlemler sonrasında, kadınlar kendini daha özgüvenli ve iyi hissetmektedir. Spor kıyafetler, mayo, bikini, tayt gibi kıyafetler daha rahat bir şekilde giyilebilmektedir. Daha estetik görüntüler sağlanabilmektedir. Cinsel ilişki esnasında karşılaşılan problemler daha az seviyeye indirilmektedir. Doğum sonrası izler genital estetik teknikleriyle yok edilebilmektedir. Vajina genişliği ya da darlığı gelişmiş tekniklerle çözülebilmekte ve başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Meme ya da burun estetiği gibi genital bölgeye yapılan estetik operasyonlarda son zamanlarda ilgi odağı haline gelmiştir. Genital bölgeye estetik uygulamalarına,  kilo alımlarında ya da doğum sonrasında ihtiyaç duyulmaktadır. Yapısal kusurlardan, yaşlanma etkilerinden ve doğum gibi nedenlerden dolayı, genital bölge estetiğine başvurulabilmektedir.

 

 

Genital Estetik Neden Gereklidir?

 

Kadınların genital bölgelerindeki rahatsızlıklardan kurtularak için yaptırdıkları genital estetikler, genital bölgenizdeki istenmeyen görüntüleri yok etmek istediğiniz zamanlarda gereklidir. Bazıları görüntüsünden rahatsız olmasa da genital bölgesini farklı bir şekilde görmek istedikleri için yaptırmak istemektedirler. İlk aşaması muayene olan bu işlemler, tedaviye uygun bulunduğu takdirde gerçekleştirilmektedir. Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen işlemler sonrasında, hastaya tüm konular hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Bu aşamada hasta işlem sonrasında nelere dikkat etmeli ya da nelerden kaçınmalı gibi durumların hepsinden haberdar olmaktadır. Bu işlemler tamamen gizlilik esasına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Kişinin genital estetik yaptırmaya karar vermesinden sonra, kendisi için en uygun sağlık merkezini bulması gerekmektedir. Çünkü genital bölgeye gerçekleştirilecek işlemlerin hijyenik ortamlarda yapılması gerekmektedir. Hijyenik olmayan ya da çok araştırılmayan yerlerde gerçekleştirilen işlemler, sağlık problemlerine yol açmaktadır. Tıbbi açıdan yeterli olmayan yerler bu tarz işlemler için tercih edilmemelidir. Aksi takdirde istenmeyen durumlarla karşılaşmak ve maddi kayıplar kaçınılmaz olmaktadır.

2 Cevap

  1. Ya benim hep aklımda ama korkuyorum bu konuda ki makalelerinizi okudum Güven verici yazılar ama benim bu korkumu yenmem biraz zaman alıcak gibi yaptıran arkadaşlar memnunlar mı ??

Leave a reply