Vajina Daraltma Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Vajina daraltma ameliyatı, kadınların genital estetik uygulamaları arasında sıklıkla talep ettiği bir cerrahi girişimdir. Genital bölgeler konusunda uzman jinekologlar tarafından yapıldığında mükemmel sonuçların alınabildiği vajinoplasti ameliyatları, kadınların doğum başta olmak üzere farklı sebeplerle genişleyen vajinalarının daraltılması amacıyla yapılmaktadır. Her geçen gün ameliyat talepleri artmakla birlikte, toplumun büyük bir bölümü bu tür ameliyatlar hakkında geniş bilgilere sahip değildir. Bu yüzden vajina daraltma ameliyatları hakkında birçok soru sorulmaktadır. Vajinoplasti ameliyatları hakkında merak edilenler aşağıda yer alan başlıklarda anlatılmaktadır.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

 

Vajina daraltma ameliyatları genital bölgeler konusunda uzman jinekologlar tarafından yapıldığında ağrısız-acısız ve tüm ameliyatlarda görülmesi muhtemel kanamalar gibi minimum risklerle gerçekleştirilmektedir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatları Ne Tür Riskler Taşır?

 

Bu tür ameliyatlarda risk yok denecek kadar azdır. Kanama ve enfeksiyon gibi risklerin dışında herhangi bir komplikasyon oluşmaz. Ancak ameliyatın tecrübesiz bir hekim tarafından ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılması halinde bağırsak zedelenmesi, fazla daraltılma sebebiyle ilişkide zorlanma gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu tür durumlar yeniden ameliyat olmayı gerektirebileceği için önemli bir risktir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Genellikle lokal anestezi altında yapılan vajinismus ameliyatları, hastanın hassasiyeti veya hekimin tercihiyle genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Yaklaşık 30-40 dakika süren ameliyatlarda vajina girişi bireyin vajina yapısına ve genişliğine göre yaklaşık 1-2 cm daraltılmaktadır. Ameliyat sırasında vücut içerisinde kendiliğinden eriyen iplikler kullanıldığı için, dikiş aldırma gibi bir işlem mevcut değildir.

 

Vajina daraltma ameliyatı, kadınların genital estetik uygulamaları arasında sıklıkla talep ettiği bir cerrahi girişimdir.

 

Vajina Daraltmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

Vajinoplasti ameliyatlarının kadına sağladığı en büyük avantaj, genital bölgede sağlanan estetik duruştur. Bunun yanı sıra hem erkek hem de kadının haz alma duyusunu artırması ve orgazm hissinin her iki taraf için de daha doyurucu olması sağlanır.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Süreçte Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Beklentilerin memnuniyet verici olabilmesi için, ameliyat sonrası hijyen oldukça önemlidir. Hekimin önereceği sıklıkta ve şekilde pansuman yapılması, ameliyatın etkilerinin daha kısa sürede atlatılmasına olanak sağlamaktadır. Bunların yanı sıra hekim tarafından reçete edilen ilaçların düzenli bir şekilde alınması gerekir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki Yapılabilir Mi?

 

Gerek vajinoplasti, gerekse labioplasti ameliyatları sonrası hekimler 30 ila 45 gün cinsel perhiz yapılmasını tavsiye etmektedir. Ameliyat sonrası bireyin günlük rutinine dönmesi mümkün olmakla birlikte bir süre denize veya havuza girilmemesi önerilmektedir.

 

Tam İyileşme Ne Zaman Gerçekleşir?

 

Vajina daraltma ameliyatlarında iyileşme belirtileri dikişlerin kendiliğinden dökülmesiyle başlamaktadır. Ameliyattan yaklaşık 30 ila 45 gün sonrasında ise, yapılacak bir muayene sırasında bile bireyin daralma ameliyatı olduğu anlaşılmaz hale gelmektedir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatından Sonra Vajinada Yeniden Genişleme Olur Mu?

 

Vajina daraltma ameliyatı yaptıran bir kadının, normal doğum yapmadığı sürece vajinasında genişleme meydana gelmez. Sezaryen ile yapılan doğumlar vajinal genişleme oluşturmadığı için, vajina genişleme riski barındırmaz. Ancak ameliyata gelen bireyin ameliyata geldiği dönemde ve ameliyattan sonraki birkaç gün içerisinde adet kanaması geçirmemesi gerekir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Ücretleri Ne Kadardır?

 

Bu tür ameliyatlar verilecek anestezi türüne ve ameliyatı yapan kliniğin fiyat politikasına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Leave a reply